Nadace 700 let města Plzně pořádá v červnu Historický víkend - dnes již tradiční akci pro malé i velké, a to od roku 1995. Spolu s návštěvníky se vracíme do historie a akce je vyhledávaným kulturním cílem nejen Plzeňanů, ale také mimoplzeňských návštěvníků. Na několika scénách vždy město ožije historickými postavami v poutavých představeních, dobovým tržištěm, hudbou… a také strašidly a nejroztodivnějšími bytostmi, jejichž večerní vešlap před sobotním nočním programem je vždy významnou a jedinečnou součástí akce. Historický víkend je ojedinělý právě aktivní účastí diváků na celé akci.

V roce 2018 si celá republika připomene 100 let od svého založení. Stejně tak učiní i město Plzeň a to celou řadou akcí, které tuto dobu připomenou. K nim patří i Historický víkend 2018. Nabídne opět vše, na co jsou návštěvníci zvyklí - historická představení, šermířská vystoupení, dobovou hudbu, rej strašidel …, ale především se zaměří právě na období první republiky.

Přeneseme se do doby, která je nazývána První republikou. Prezidentem demokratického Československa je Tomáš Garrigue Masaryk a starostou města Plzně Luděk Pik. Důvodů k oslavám je mnoho a nejen to, celé letošní slavnosti budou spojovány s nevídanou událostí. V plzeňském podzemí byl totiž nalezen dávno pohřešovaný kronikář i se svou velice zvláštní kronikou. Díky jeho originálnímu dílu se můžeme přenést do nejvzdálenějších koutů historie. Nenese ale toto cestování v čase s sebou také jisté riziko? O tom se přesvědčí každý, kdo přijde na Historický víkend. Čeká zde bohatý program i ona tajemná kronika města Plzně i se svým autorem!

Petr Batěk – režisér Historického víkendu 2018

Hlavní scéna na náměstí Republiky bude tentokrát koncipována zcela nově, budou zde umístěna dvě podia. Hlavní roli bude hrát právě velká kronika, z níž budou „vycházet“ historické postavy. Do programu bude zařazen také Atentát na následníka trůnu, který byl již proveden na jednom z minulých ročníků Historického víkendu, zahraje kapela 35. plzeňského pěšího pluku Foligno, první republiku bude připomínat i tradiční odpolední průvod účinkujících městem.

Po celé tři dny se opět návštěvníci mohou těšit na interaktivní dětskou scénu. O zábavu se postarají kejklíři a akrobati z celého světa. Do města totiž přijede světoznámý Cirkus Berto. Kdo bude chtít zažít na vlastní kůži cirkusovou atmosféru či vyzkoušet si jaké to je být klaunem, navštíví určitě proluku pod městskými hradbami. Čeká zde prostor plný opravdové zábavy.

Mlýnská strouha bude jako obvykle patřit historické scenérii, tentokrát z doby husitské.

V sobotu a v neděli pozveme na Pohádkovou cestu, zapojí se také budovy České spořitelny a Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje.

Tradiční a vyhledávanou součástí akce jsou vystoupení hostů Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF Plzeň, který se koná ve stejné době.

Program ke stažení zde


město Plzeň
ukázat na mapě

VIDEO 2017

FOTOGRAFIE 2017

Prohlédněte si fotografie.

Na všechny zveřejněné fotografie se vztahují autorská práva a jejich případné další využití je možné pouze se souhlasem majitele práv.

PARTNER WEBU

Beneš & Michl - Tvořit nás baví!
www.benes-michl.cz

logo_bm.png, 2,3kB