27. ročník Historického víkendu proběhne v samotném centru města ve dnech 9. – 11. června 2023. Hlavní scéna bude umístěna přímo na náměstí Republiky, další pak v Mlýnské strouze a dalších částech sadového okruhu. Část programu se bude odehrávat také na severní straně náměstí Republiky. Dění letošního Historického víkendu bude situováno do doby, kdy Plzeň obléhali husité. Uskuteční se několik bitev, samozřejmě nebude chybět dobové tržitě, hudba a doprovodné interaktivní programy pro děti.

Novinkou letošní akce budou ukázky středověkého plno-kontaktního boje se skupinou Pikarti u morového sloupu na náměstí Republiky. U kašny Anděl pak návštěvníci budou moci nahlédnout pod pokličku katovského řemesla.

Historický víkend si mnozí nedovedou představit bez tradičního sobotního reje strašidel a na ten se mohou všichni těšit i v letošním roce. Po reji budou oceněny nejzajímavější masky a následně projde centrem města oblíbený Vejšlap plzeňských strašidel. Strašidla jsou fenoménem akce a Plzeň dokonce drží rekord v jejich počtu na jednom místě, a to z roku 2009, kdy se jich v Plzni potkalo 4 402.

Pro děti bude připravena také pohádková cesta, kterou každý rok absolvuje několik tisíc dětí s doprovodem.

Městem projdou i dva velké průvody. V sobotu odpoledne ožije sadový okruh a centrum města pestrým průvodem účinkujících k nimž se připojí hosté Mezinárodního folklórního festivalu CIOFF Plzeň. Večer pak projdou městem masky, strašidla i příchozí při zmiňovaném Vejšlapu.

Program je realizován ve spolupráci se Statutárním městem Plzeň.

město Plzeň

Program ke stažení zde


město Plzeň
ukázat na mapě

VIDEO 2019

FOTOGRAFIE 2019

Prohlédněte si fotografie.

Na všechny zveřejněné fotografie se vztahují autorská práva a jejich případné další využití je možné pouze se souhlasem majitele práv.

PARTNER WEBU

www.benes-michl.cz bm_logo.png